Fëmija i pestë më ka hequr tërësisht stresin

0 0

Kur është fjala për fëmijët, Joanna Gaines beson më shumë se ata japin gëzim e gjallëri. Në një intervistë të kohëve të fundit, ajo shpjegoi se si fëmija i saj i pestë, Crew i ka hequr stresin.

“Unë bëj shaka me njerëzit, ‘Nëse ndonjëherë doni të ndiheni të rinj përsëri, bëni një fëmijë në moshën 40 vjeçare,” tha ajo.

Fëmija nëntë muajsh, të cilin Gaines e quan “ndihmësi im i vogël”, lindi më 30 qershor 2018, duke u bashkuar me Drake, 14; Ella Rose, 12; Duke, 10; dhe Emmie Kay, 9 vjeçe.

Dhe ndërsa Crew ishte një surprizë për Gaines dhe burrin e saj, ajo tha në intervistë se fëmija i saj i pestë ka ndryshuar jetën e saj për mirë. “Kuptova se duhet të ketë spontanitet, dhe nëse nuk arrij ta bëj dot diçka, thjesht e pranoj, por ndihem shumë më mirë”.

A mund të ketë një fëmijë të gjashtë në të ardhmen për familjen Gaines?

“Bashkëshorti e di,” tha ylli ajo duke nënkuptuar se i shoqi Chip ka përmendur mundësinë e një motre të vogël për Crew. Gaines bën shaka, “Asnjë plan për një fëmijë tjetër, por gjithsesi, ne kurrë nuk kemi bërë ndonjë fëmijë me plan.”

Ajo nuk është e vetmja nënë që mendon se rritja e numrit të fëmijëve përmirëson gjendjen e nënës.

Lexo edhe: Nenat qe i vene femijet heret ne gjume jane me pak te stresuara

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X