Eshte nena ajo…

0 0

Eshte nena ajo qe e mban femijen ne barkun e saj per 9 muaj, eshte nena ajo qe e mban plot lumturi edhe pse eshte pikerisht ajo qe ka te vjella, ndihet e lodhur, ndihet e fryre, shikon si i cahet lekura cdo dite edhe me shume. Ajo e pret me padurim momentin e lindjes, pret me padurim te te jape qumeshtin e saj, te behet fansi jot me i madh ne jete. Eshte nena ajo qe uron gjithmone me te miren per ty, ajo qe ndien cdo zhgenjim tendin thelle ne zemer. Duaje nenen, dikush e di mire se cfare ndjesie te jep prania e saj,por dikush do te jepte gjithcka per ta ndier qofte edhe per pak. Beje ate te lumtur ne kete periudhe festash, beje ate te lumtur gjithmone! Asnje nene nuk meriton te mbylle syte per te fjetur ne mbremje pa degjuar zerin e femijes, pa ndier dashurine e tij!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X