Erisa Xhixho tregon si ia del të ketë sukses në karrierë e në familje/ VIDEO

0 0

Nënkryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, pedagoge në Fakultetin e Drejtësisë, nënë e një djali dhe një vajze dhe bashkëshorte e suksesshme, këta janë disa nga titujt që mban Erisa Xhixho.

E pyetur në një intervistë nga moderatroja Evi Reçi, ajo tha se padyshim secili nga këto role është shumë i rëndësishëm, e megjithatë për të familja mbetet e para. Që nga ardhja në jetë e Henrit, e më pas e vajzës Nicol, dëshira e saj më e madhe është të mos humbasë asnjë moment nga rritja e tyre e të jetë prezente në çdo fazë të jetës.

Nga ana tjetër, Erisa pranon se edhe angazhimet profesionale e politike janë pasioni i saj e për këtë arsye nuk ka hequr kurrë dorë prej tyre. Por një tjetër aryse që e shtyn më tepër të bëjë sukses në karrierë është edhe shembulli që u jep fëmijëve përmes punës së saj.

“Mua prindërit e mi nuk më kanë thënë bëj kështu, ose bëj ashtu. Sigurisht më kanë thënë vetëm për gjërat e mëdha, por për gjërat e përditshme unë kam ndjekur modelin e tyre. Prandaj i qëndroj fort idesë së modelit. Unë dua t’u tregoj fëmijëve të mi që jam mami, por jam edhe pedagoge, që ia dal në jetë etj”, – shprehet politikania Erisa Xhixho.

Me modesti ajo thotë se për çdo vajzë e grua sfida për të menaxhuar kohën është e njëjtë, por atë e ka ndihmuar shumë fakti se që fëmijë ka punuar me axhendë dhe menaxhimi i duhur i kohës sjell suksesin në jetë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X