Erin, vetëm 6 muajshe përballet me një betejë të ashpër

0 0

Bën ndërhyrje kirurgjikale në zemër, menjëherë pas kësaj rezulton pozitive ndaj COVID-19. Është historia e Erinit, një vajzë gjashtë muajshe që e gjeti veten së bashku me familjen e saj duke luftuar kundër një fati të padrejtë. Historia e saj, e treguar nga prindërit në mediat sociale, është bërë e njohur në gjithë botën.

Historia e Erinit

Erin Bates lindi gjashtë muaj më parë në Bury, në zonën e Mançesterit të Madh. Dhjetorin e kaluar, për shkak të problemeve shëndetësore të konstatuara menjëherë pas lindjes, foshnja u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni në zemër, për fat të mirë i suksesshëm. E megjithatë, më 10 Prill, fati mizor përsëri u ngrit kundër vajzës së vogël.

Pas ditëve me kollë akute dhe ftohje, fëmija bëri testin dhe doli pozitive me koronavirus. Infeksioni i marr me trake dhe mushkëri ishte një tregues i infeksionit COVID-19. Prandaj foshnja u shtrua menjëherë në spital në Liverpool.

Historia e treguar në mediat sociale

Prindërit e saj, Emma dhe Wayne, 29 dhe 32 vjeç, kurrë nuk e lanë vetëm. Çifti vendosi të tregojë përvojën e tyre në mediat sociale, duke postuar foto të vajzës së vogël bashkangjitur respiratorit. Qëllimi, thonë ata, është të rritet vetëdija duke i inkurajuar ata të qëndrojnë në shtëpi.

Njerëzit nuk e marrin seriozisht çështjen dhe kjo më zemëron. Unë e konsideroj si çështje personale.

Lajmi i mirë

Pas kaq shumë kohe agoni, më në fund lajmi i bukur. Erini e vogël u rikuperua nga koronavirusi, tamponi i dytë i realizuar konfirmoi negativitetin dhe shërimin e plotë të voglëlushes. Emocioni i prindërve, të cilët i besuan Facebook-ut ndjenjat e tyre, është i papërshkrueshëm:

Vajza e vogël mundi koronavirusin. Ne jemi kaq krenarë për ty.

Në videon e postuar në faqen e spitalit në Facebook, shohim vogëlushen e transferuar në një departament tjetër të objektit mes duartrokitjeve të mjekëve dhe infermierëve.

Lexo edhe: Babai me Covid-19: Pjesa më e vështirë e izolimit, qëndrimi larg djalit

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X