Emra bebesh me origjine nga deti

0 0

Alisia
Emër me origjinë greke. Nënkupton një nimfë që vjen nga deti.
Ariel
“E fuqishme”. Walt Disney e ka përdorur edhe tek filmi “Sirena e detit”.
Azura
Është inspiruar nga ngjyra e detit. Nëse do ta konvertonim në gjuhën perse do të kishte emrin e një guri të cmuar, zafirit.
Doris
Është emër me origjinë greke, por edhe emri i një nimfe deti.
Glauk
Është emri i zotit të deteve që vinte nga e ardhmja.
Marina
“Është ajo që vjen nga deti”!
Morgan
Nënkupton plazhin.
Oceano
Okeano, rrjedh nga mitologjia greke në të cilën ka domethënien e zotit së të gjithë ujërave.
Anat
Rrjedhë uji.
Dylan
Djali i detit.
Kai
Det
Irvin
Ujë jeshil.
Marila
Det i shkëlqyeshëm.

Lexoni edhe: Emra francen per beben tuaj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X