Elita Rudi ka një mesazh për të gjithë ata që bezdisen kur ajo i jep gji të birit në publik/ FOTO

0 0

Gjidhënia në publik gjithmonë ka ngjallur debate. Duket se opinioni është i ndarë në dy pjesë përsa i përket kësaj çështjeje. Një pjesë e konsiderojnë të drejtë themelore të fëmijës për t’u ushqyer, ndërsa pjesa tjetër mban qëndrim tërësisht të kundërt, duke e konsideruar një veprim të paparështatshëm, madje nuk kanë munguar as kritikat dhe fyerjet për nënat që e praktikojnë.

Elita Rudi, një nënë e re prej pak muajsh, ka mendimin e saj lidhur me temën.

“Nëse fatki që unë ushqej fëmijën tim të bezdis, ndihu e lirë të mbulosh sytë me batanije. Fëmija im ka të drejtë të ushqehet”, – ka shkruar Elita në një foto ku duket teksa i jep gji të birit Zëri.

Të gjitha komentet në instagramin e moderatores kanë qenë mbështetëse dhe mjaft pozitive.

Posted in I pakategorizuar

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X