Edukatorja i jep qetësues, vdes foshnja 6 muajshe

0 0

 

Një edukatore nga Vermonti është arrestuar pasi dyshohej se ka shkaktuar vdekjen e një fëmije gjashtë muajsh pas dhënies së një mbidoze të difenhidraminës, një qetësues i zakonshëm.

Pas vdekjes së Harper Rose Briar në 24 janar, Stacey Vaillancourt, 53 vjeçe, është akuzuar për vrasje pa paramendim dhe mizori ndaj fëmijëve. Foshnja, e cila u gjet pa ndjenja në çerdhe, u dërgua me nxitim në spital përpara se të vdiste, pas 3 ditëve të kaluara nën mbikëqyrjen e Vaillancourtit në cerdhen e saj.

Sipas raporteve të policisë, autopsia zbuloi se Harper kishte nivele të larta të difenhidraminës në trupin e saj. Përbërësi duhet përdorur vetëm me urdhër të mjekut, të cilin autoritetet thanë se Vaillancourt nuk e kishte. Si pasojë, vdekja e Harper ka qenë një vrasje.

Në një postim në Facebook, nëna Marisa Briar shkroi: “Të lësh foshnjën tënde duke menduar se do të jetë e sigurt përgjatë ditës, ti vendos besimin tënd tek dikush që të kujdeset dhe ta dojë fëmijën tënd si të sajin. Nuk mund t’ju them se sa e vështirë është kjo… si do të zgjohem çdo mëngjes duke e ditur se vajza ime e vogël nuk është këtu me mua. Zemra ime është shkatërruar. Një copë e imja është zhdukur plotësisht “.

Për të mbledhur para për shpenzimet ligjore të Marissës dhe burrit Blake, një mik i familjes ka ngritur një faqe GoFundMe. “Harper Rose ishte e përsosur,” përshkruan gruaja. “Ajo ishte një vajzë e bukur e gjallë e vogël. Buzëqeshja e saj ndriçoi dhomën. “

Vaillancourt u deklarua jo fajtore për akuzat të hënën e shkuar dhe u lirua me kusht prej 25,000 dollarë. Nëse dënohej, ajo mund të përballeJ me deri në 15 vjet burg për vrasje dhe deri në 10 vjet për mizori ndaj një fëmije.

Lexo edhe: Shenjat qe tregojne se nje cerdhe nuk eshte e duhura per femijet


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X