E prekur për fëmijët e braktisur, Xhensila Pere: Prindërimi nuk është lojë!/ FOTO

0 0

Edhe pse e sotmja është ditë feste, jo të gjithë mund ta festojnë atë. Jo të gjithë kanë kujdesin, dashurinë që janë simbol i festës së Pashkëve.

Ata që e vujanë më shumë mungesën e këtyre janë të pastrehët e fëmijët e braktisur.

Ish-banorja e Big Brother, Xhensila Pere ka ngritur zërin këtë ditë të shënuar për të gjithë fëmijët të clëve u mungon dashuria e familjes.

Në një foto ku duken fëmijët të shtrirë përtokë pa minimumin e kujdesit prindwror ajo shkruan:

“Gëzuar Pashkët! Falni sa më shumë dashuri se nuk kushton. Zgjidhni më mirë të mos bëni fëmijë dhe vetëm kështu mos lejoni të përfundojnë. Fëmijët janë bekim. Prindërimi nuk është lojë”!

xhensila


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X