E dinte se kishte vdekur, nëna gjen të bijën pas 45 vjetësh

0 0

 

Historia e pabesueshme e Anës dhe Pilarit. Nëna dhe vajza gjejnë njëra-tjetrën pas 45 vjetësh heshtjeje dhe gënjeshtrash. Asnjëra nuk e dinte për ekzistencën e tjetrës, por në saje të një telefonate anonime, gjithçka ndryshoi për mirë.

Historia e Anës dhe Pilarit

Gjithçka ndodhi në Madrid, Spanjë në korrik të vitit 1973. Pilar, një grua nga Avila, e cila është 69 vjeç, shkoi në klinikë për të lindur vajzën e saj të parë Ana Belen Pintado. Por këtu mjekët i thanë se fëmija vdiq gjatë lindjes, diçka që konfirmohet edhe nga babai i saj biologjik.

Ndërkohë, Ana është rritur me gënjeshtra. Në fakt, ajo beson se është një fëmijë i vetëm dhe nuk e di se në realitet njerëzit që kujdesen për të nuk janë prindërit e saj biologjikë.

Nëna dhe vajza takohen përsëri pas 45 vjetësh

Ana dhe Pilar nuk mund ta dinin se pas 45 vitesh jetët e tyre do të ndryshonin. E gjitha filloi kur Ana papritmas mori një telefonatë anonime. Asaj i thanë se njohin nënën e saj biologjike dhe i lanë një numër telefoni. Ana fillimisht kishte dyshime, por pasi bëri disa kërkime vendosi ta telefonojë këtë numër dhe të flasë me nënën e saj.

“Në fillim, kur e kontaktova, ajo ishte pak e befasuar dhe e hutuar. Foli pak, por pastaj heshti”. Këto janë fjalët e Anës kur e pyetën se si nëna e saj reagoi ndaj telefonatës.

Pilar ishte vërtet e hutuar dhe pranoi: “Unë kurrë nuk kam kërkuar për të, sepse në klinikë më thanë se vdiq gjatë lindjes”.

Pastaj ato vendosën të takoheshin. Ana u gëzua edhe më shumë kur mësoi se nuk ishte fëmijë i vetëm, por kishte vëllezër e motra.

Tani nëna dhe vajza nuk kanë ndërmend të ndahen. Jeta i ka mbajtur ato larg për një kohë të gjatë dhe prandaj është koha për t’u rikuperuar.

Lexo edhe: Aksident rrugor, gruaja vdes pasi lind vajzen/ FOTO


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X