loading

Dridhëruese! Sakrifica e gjyshes, humb jetën nën rrënoja. Shpëton nipin

0 0

Shqipëria është zgjuar sot nga lëkundje të fuqishme tërmeti i cili solli dëme të shumta materiale por edhe viktima në qytete të ndryshme të Shqipërisë. Forcat e zjarrfikëses që në orët e para të mëngjesit, pas lëkundjes së frikshme me magnitudë rreth 6.4 ballë shkalla Rihter në orën 03: 55 kanë arritur të nxjerrin edhe viktimat e para. Në Thumanë, shumë pranë qytetit të Fushë-Krujës  një e moshuar është gjetur pa jetë, por fatmirësisht falë sakrificës së saj nipi i mitur arriti të shpëtonte. Një skenë e denjë për filmat me fabul fatkeqësitë natyrore, ku tregojnë një tjetër dimension të qenieve njerëzore atë të pafuqisë së njeriut përballë fenomeneve natyrore.  Po, falë gjyshes nipi i vogël, siç duket dhe nga pamjet e siguruara është shpëtuar dhe nxjerrë gjallë nga rrënojat.

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë shkalla Rihter ishte një nga lëkundjet e shumta dhe të përsëritura, por dhe më e forta e shënuar i cili la edhe shumë viktima pas.
Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana. Lëkundjet u ndjenë të forta në Tiranë, Lezhë, Fushë-Krujë, Fier por edhe në Kosovë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Në shtëpinë e Aurela Gaçes...

Këngëtarja Aurela Gaçe përveç impenjimeve në karrierë gjithmonë e gjen kohën për të qenë pranë dy vajzave të saj. Pikërisht sot ajo  ka postuar në rrjetin social Instagram momentet kur...

Si duhet të kujdesen nënat...

Të gjesh kohë për veten kur je nënë mund të jetë sfiduese! Shumica e nënave frikësohen se aplikimi i një kremi për kujdesin e lëkurës mund të kontribuojë më shumë...

Moderatorja zbulon momentin kur bashkëshorti...

Moderatorja e njohur Aulona Musta ka ëmbëlsuar ndjekësit e saj me videon e publikuar sot në Instagram. Në video shfaqet bashkëshorti i saj i cili përkujdeset për vajzën e tyre...

Pastrimi i fytyrës, strategji të...

Mes shumë gjërave që duhet të mendojmë për festa, mes dhuratave që  duhet të zgjedhim e t'i vendosim poshtë pemës dhe valixhen e përgatitur për pushime, nuk ka gje më...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X