Djali shpjegon përse nuk i bëri detyrat e shtëpisë

0 0

 

Kur një nxënës u paraqit ë shkollë pa bërë detyrat e shtëpisë dhe mësuesja e pyeti përse, ai i ka shkruar asaj një letër, e cila shumë shpejt u bë virale.

“Në fundjavë është koha kur nuk duhet të kemi stres, për të dalë me miqtë, për të parë televizor dhe për të luajtur lojëra të ndryshme. Detyrat e shtëpisë më çmendin dhe më heqin kënaqësinë. Jam shumë i shqetësuar për nivelin e stresit, sepse nëna ime është thinjur si pasojë e stresit.

Unë dua të jem i lumtur. Detyrat e shtëpisë nuk do të na duhen në jetën reale. Në punët që do të kemi kur të rritemi, pronarët e drejtuesit tanë nuk do të na japin detyra shtëpie. Nuk keni pse të na jepni as në shkollë, sepse nuk është e dobishme”, – ka qenë përgjigja që i ka dhënë ai mësueses së tij.

Letra e publikuar në Twitter është shpërndarë 60 mijë herë.

Nëna e tij është shprehur se letra e të birit nuk e ka habitur, sepse ai njihet për sensin e humorit dhe është shprehur gjithmonë se nuk i pëlqejnë detyrat e shtëpisë.

Po fëmijët tuaj si mendojnë për detyrat e shtëpisë?

Lexo edhe: A sherbejne detyrat e shtepise gjate pushimeve?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X