“Divorci ndonjëherë mund të jetë një fillim i ri”

0 0

Një imazh i jetës familjare, me një shtëpi perfekte të mbushur plot objekte dhe histori që i përkasin Manatthan, 2 prindërve të bukur jo vetëm fizikisht dhe djalit të tyre. Ka dashuri, buzëqeshje dhe përkujdesje, dhe është ajo, Nicole (Scarlett Johansson), një nënë e dhembshur dhe bashkëpunëtore dhe është ai, Charlie,  (Adam Driver), një baba i përkujdesur dhe i dedikuar në familje.

“Di kur të provokojë dhe kur të lërë dikë të qetë. Nuk ndalohet kurrë nga askush”-shprehet regjisori, Noah Baumbach.

Është djali ai që i kompleton duke i nxjerrë jashtë defektet e tyre, të vlerësuar nga të dyja palët.

“Duket portreti i një familjeje të lumtur, por ka diçka që nuk shkon, diçka që e çon çiftin në atë që duket zgjidhja e vetme për palumturinë e tyre, divorci”- shton ai.

Është një moment historik për regjisorin amerikan, duke qenë se “Historia e një martese” në kinema për Netflix, pas vlerësimit nga ana e kritikëve, ka triumfuar edhe pak ditë më parë në Gotham Awards.

“Në qendër të këtij filmi të ri kam dashur të vë në dukje divorcin që ndryshon dhe mbyt jetët e atyre që përballen me persona që janë rreth tyre, por ndonjëherë fundi është fillimi i një historie”-u shpreh ai.

Divorci i prindërve të mi është ai që me shumë siguri më ka influencuar për këtë film, është sikur kam dashur të shikoj këndvështrimin e tyre, këndvështrimi i të rriturve, ndërsa në filmin tjetër, ai analizonte këndvështrimin e fëmijëve, por këtë e zbulova më vonë.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Përdorimi i zgjatur i smartfonit...

Përdorimi i shumtë i celularit duket se ka pasoja të rëndësishme në dhimbjen e kokës. Kjo lidhje zbulohet nga një studim indian i botuar në revistën Neurology Clinical Practice. Rezultatet...

Abuzimi me të miturën nga...

Abuzimi seksual me 15-vjeçaren nga roja e shkollës ka marrë gjithë vëmendjen mediatike ditët e fundit. Pedagogia e gazetarisë Iris Luarasi ka reaguar ashpër në emisionin “Open” në Top Channel,...

A jemi vërtet aq lart...

Bota e sotme e ka ngritur debatin politik, ekonomik e social në një nivel shumë të lartë ku flasim për rroga bashkëkohore, për implementim të teknologjive që na lehtësojnë punën...

Ideja e këtij burri për...

Ideja dhe nisma e një babai është bërë virale këtë javë, pasi ai ka gjetur një mënyrë për të ndihmuar miliona njerëz që të kenë se ku të drejtohen për...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X