Dita e gjashte e trajnimit te gjumit

0 0

Fëmija fle i qetë!
Tingëllon si dicka shumë e bukur, vërtet? Megjithatë shanset janë që ju të ngriheni dhe ta kontrolloni shpesh atë edhe pa qënë nevoja. Qetësohuni! 
I vishni një palë rroba të rehatshme gjumi dhe kaq! Nëse ai do të qaj jeni në të njëjtën dhomë dhe do ta dëgjoni. Ndërsa fëmija juaj po mëson më së miri të qetësohet vet , ju mund të shijoni disa momente të rehatshme gjumi.
Kontrollet që duhet të bëni sot janë programuar në këtë mënyrë:
Kontrolli i parë- pas 17 minutash;
Kontrolli i dytë pas 20 minutash;
Kontrolli i tretë- pas 25 minutash;
Kontrolloni cdo 25 minuta.
Çdo kontroll nuk duhet të zgjasë më shumë se 1-2 minuta. Nuk duhet në asnjë mënyrë ta merrni fëmijën në krah. Do të mjaftonte një prekje e lehtë apo zëri juaj shumë i qetë për t’i treguar se jeni atje.

Vazhdon dita e shtate…


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X