Pernenat 30 Prill, 2021 0

Zhvillimi gjuhesor i femijes

Kam birin 2 vjec e 4 muaj eshte shume aktiv kupton cdo gje mer cdo komande esht i degjueshem, e kthen koken kur i flet por nk flet shume pervec mama,ba ,dy,tre…kali, imiton kafshet,i njeh secilen shume mir , ben me dore pershendet por nk flet fjale te tjera as buk as uje e kerkon vet duke treguar ,ne gjuhen e tij flet ter kohes ben sikur tregon histori por nuk kuptohet.
Ju lutem dua mendimin tuaj si profwsioniste mbi kete merak timin.Faleminderit.

  1. Logopede Aurora Lushej

    Pershendetje, uroj te jeni mire. Nisur nga cfare keni shkruar, dhe nga mosha e djalit, mendoj se mund t’i duhet stimulim nga logopedi, po te ishte me i vogel (deri ne 2 vjec) do ju thoja te prisnit pak por per moemntin mendoj se ju dueht nje konsulte nga afer per te kuptuar se pse nuk po shperthen ne te folur, cfare duhet te ndryshoni ju dhe sa e rendesishme eshte stimulimi nga logopedi. Ju pershendes

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X