Pernenat 2 Tetor, 2019 441

Veshkat e bebit

Pershendetje nena, sot bera nje vizit dhe doktori me tha qe bebi i ka veshkat e zmadhuara, me la takim pas disa ditesh per te pare ecurine e bebit, kam disa pikpyetje te cilat doktori nuk mi sqaroi pasi tha kur te bejm ekon e radhes do i sqarojm, doja te dija a ka pasur ndonjera si ky rast, si ka qene ecuria bebit, si ka ndikuar ky problem ne zhvillimin e bebit😟theksoj qe ne ekot e bera me pare nuk ishte vene re ky problem, faleminderit nese pergjigjeni😊


 1. esmasiar

  Pershendetje! Te keshilloj te ndiqesh me doktor Diamantin per kte. Do i besh kontroll cdo 1 muaj e gjys ns zgjerimi po largohet apo po vazhdon. Varet nga parametrat qe ka nese ka nevoje per nderhyrje apo jo sepse ka zgjerim qe eshte teper normal dhe ka zgjerim qe do nderhyrje. Pike se pari doktori do te udhezoje te besh disa analiza apo eko per t pare nga vjen zgjerimi. Shiko sa urinon bebi ne dite,nese nuk lag pampersat apo nese urinen r ben me shkeputje mund te kete refluks ne veshka,uroj t ms e kete kte gje. Te keshilloj vertet te ndiqesh me doktor Diamant Shtizen sepse eshte i specializuar ne kte fushe.

  1. avatar Anonim-7063

   Pershendetje , duhet pare ne ekot e radhes se mund te jete normale qe te rregullohet vete normalisht ose dhe pas lindjes me urinimin e bebit .

 2. esmasiar

  Me shkruaj ne msn t lutem

  1. avatar Anonim-7063

   Pershendetje , duhet pare ne ekot e radhes se mund te jete normale qe te rregullohet vete normalisht ose dhe pas lindjes me urinimin e bebit .

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X