Pernenat 26 Korrik, 2020 56

Ushqyerja me gji e bebes

Pershendetje, ju lutem kam nevoj për nje ndihm nga ju, kam beben 3 muaj e ushqej me gji Dhe me bibron, bibronin ja jap vetem në mengjes dhe në mbremje edhe ndonjeher kur jemi jasht, e pelqen shume por problemi qendron tek gjiri kam mjaft por bebja sa her qe ushqehet ben me shenje qe ka të vjellura por vetem me gji me bibron ushqehet mjaft mire ka 3-4 her qe I ndodh gjat ushqyrjes me gji, dje isha tek mjekja nuk me kushtoj shume rendsi sa I perket kesaj gjendje pasi femijë eshte mjaft I zhvilluar tha qe eshte refluks por un e shoh si diqka tjeter pasi vetem me gji i ndodh a mund të me jepni ndonje kshill Apo pergjigjije se qka mund të jet? Ju lutem🙏🏻

  1. avatar Anonim-8124

    Une mendoj se bebi jot ngopet dhe tepricen e vjell ! jepi vetem me pak qumesht formul ulja ml , sa me shum qumesht gjiri aq me mire. shendet bebit tuaj

  2. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nuk ka asgje per tu shqetesuar ndodh qe te vjell gjirit se nga sasia e shtuar e qumeshtit qe ti ke pasi thith bebi,ai(qumesht) vjen me presion , krijon fryerje te bebi edhe ta nxjerr( gjithsesi faktiqe shton mire, tepricen te nxjerr)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X