Pernenat 27 Gusht, 2020 190

Ushqyerja e bebes

Pershendetje, kam vajzen 14 muajshe, ka filluar nuk ha fare dhe eshte dobsuar, cfare sugjeroni ju, si ta bejme qe te haje ose ca ushqimesh ti japim?

 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje!
  Ju sugjeroj ti nisni nje suplemente me vitamina( buonavit baby 1 ml ne dite).
  Femija juaj duhet te konsumoje 5 vakte:
  Mengjes( biskota me qumesht ose trahana ose muhalebi te llojeve te ndryshme)
  Paradite : leng frutash( molle, dardhe, karrote, fruta te stines)
  Dreka( supe me mish pule, ose vici ose peshku me perime te stines)
  Pasdite kos me banane, avokado ose fruta te tjera
  Darka ( makarona, miell orizi ose muhalebi)

  1. avatar Anonim-8216

   prsh une ekam djalin 6 muajsh cfar ushqimesh me rekomandoni qe ti jap faleminderit

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X