Pernenat 16 Nëntor, 2019 365

ushqimi per bebe

Kam vajzen edhe pak mbush 6 muaj me cka tja filloj ta ushqej dhe mua me pelqen me shume tja pergatis vete. A mundeni te me ndihmoni me keshilla cka ti jap?


  1. avatar Anonim-3787

    Une e kam filluar me frutat,pastaj perimet,te ziera dhe te bera pure sigurisht dhe nje lloj ushqimi duke ja dhene te paperzier me tjetrin 1 here ne 3 dit,dardha eshte fruti me i mir me te cilin mund ta fillosh sepse eshte e embel,bebave u pelqen dhe i ndihmon te dalin jashte me lehte,edhe karrota gjithashtu.

  2. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Ju rekomandoj te nisni fillimisht frutat molle ose dardhe ( leng ose pure) me pas nisi supen fillohet me pataten e embel dhe karrote, djathe parmigiano dhe vaj ulliri per bebe , pa aciditet.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X