Pernenat 6 Nëntor, 2019 303

Ushqimi i bebit 6+

Pershendetje nena! Do filloj ushqimin per bebin 6 muajsh!Cfare me rekomandoni?Si i keni ushqyer ju bebat tuaj?Kam degjuar dhe lexuar qe mire eshte ti filloje nga nje perime/frut dhe ta testoj per 3-dite nqs ka alergji ndaj tij.Ju cmendim keni? Kush e ka ushqyer ne kete menyre?


  1. avatar Anonim-3787

    Une i kam filluar ushqim vajzes sapo ka hyre ne muajin e 5,sigurisht e fillova me fruta,pastaj me perime,secilin nje nga nje,nje here ne 3 dite i kam prezantuar ushqim te ri,pasi eshte njohur me ta dhe kam pare qe eshte ok ja kam perzier bashke,te ziera dhe pastaj te shtrydhura,sigurisht te bera sa me holle dhe ne fillime duhet ti jepet pak,mos u shqetso nga jashteqitja qe do filloje te behet e ngurte,shume here dhe kaps,eshte normale nga ndryshimi i ushqimit,mos e zevendeso ushqimin me qumeshtin,secila ka vaktin e saj,une ne kte gje kam ecur mjaft mire me vajzen,merre me qetesi.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X