Pernenat 29 Korrik, 2021 0

Ushqimet e ngurta

Djali im esht 6 muaj e 2 jave, sapo mbushi 5 muajsh i fillova testimet e te ngurtave cdo dit nga nje lloj perimi ose fruti 3 dit te njejtin nje her ne dite, pasi mbushi 6 muaj i fillova kombinimet me dy lloje frutash/perimesh 2 her ne dite, nje her paradite e nje her pasdite. Zakonisht paradite i jap fruta ose drithrat (miell orizi per momentin) dhe mbasdite pure perimesh. Theksoj qe e kam me gji.
Djali ka lindur ne term ne javen e 38+6 pesha 3kg, ne fillim te korrikut pra 5 muaj e gjysem peshonte 7.5 kg, a mendoni se jam ne rregull me kete menyre qe kam zgjedhur per ta ushqyer qe tani?
Faleminderit!


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Kombinimet i keni sh mire, vazhdoni me perimet e frutat duke i kombinuar edhe gjirin pa orar

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X