Pernenat 23 Korrik, 2020 333

Temperature

Prsh desha nje ndihme si tja ul goces temperaturen sps ilacet spo japin efekt ka pas temperatur qe mbreme dhe sot ter diten ju lutem me ndihmoni 🥺

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Duhet te kesh kujdes ne principin qe jep dhe dozen( kujdes nese kane kohe qe jane hapur)
    Ne temp mbi 37,5 deri ne 38,5 do i japesh Sirup tachipirine ( doza : peshe x 10/120 ml)
    Ne temp mbi 38,5 do i japesh sirup ibuprofen( doza: peshe/2 ml)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X