Pernenat 20 Dhjetor, 2019 199

Temperatura dhe antibiotiku

Doja të dija nga pediatri a është normale që pas 5 diteve antibiotik t’i rikthehet temperatura përseri një femijë 2 vjeç, kur në një kohe nuk del as e ftofur.


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Ndodh qe ti rikthehet temp e kjo mund te jete nga mbivendosja e nje viroze ose nje semundje tjeter qe antibiotiku qe po mer nuk i vepron, diagnoza diferenciale duhet bere me nje vizite tek pediatri.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X