Pernenat 28 Qershor, 2019 612

Supe per bebin

A mund te fillojme t’i japim bebit supe qe ne muajin e 6 te jetes?
Nese po, si e pergatisni supen per bebin 6 muajsh? Do te me ndihmonit me komentet tuaja!
Faleminderit shume!!! 🙂


 1. Mirjeta Paja

  Nje recete per supen e bebit.
  Në një tenxhere vendosni pajisjen për zierje në avull dhe rreth 500 ml ujë. Hidhni për të zier në avull një kungull jeshil, një patate, një karrotë derisa të zbuten dhe më pas i fruloni.
  Shtoni në 200 ml nga lëngu i zier dy lugë makarona bebash dhe i zieni.
  Kur makaronat të kenë zier i përzieni dy lugë nga perimet e fruluara, parmixhan, vaj ulliri.
  Nëse nuk keni mundësi t’i piqni në avull mund t’i zieni direkt në ujë perimet dhe më pas të shtoni makaronat. Një tjetër alterantivë drithërash do të ishin edhe ato të bluara të cilat nuk kanë nevojë për zierje dhe mund të shtohen direkt në pjatë.

  Uroj t’ju ndihmoje!

  Faleminderit

 2. avatar Anonim-403

  Une ja kam filluar nga muaji i shtate Si tip pureje…Po i jepja fare pak.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X