Pernenat 20 Shtator, 2021 0

Shtimi i peshes se bebit ne muajt e pare

Pershendetje,
Cila eshte pesha normale qe duhet te shtoje nje femije ne muajt e pare?
Vajzen e kam 1 muaj dhe ka lindur 2700gr, dhe dalja nga spitali ka qene 2550gr. Vajza ushqehet me gji dhe ka shtuar qe kur ka dal nga spitali deri tani 800gr.
Pediatria qe vizitoj vajzen me thot qe duhet ti nisim qumesht formule sepse bebi nuk po shton peshen e duhur duje qene se ka lindur e vogel. Ju lutem pres pergjigjen tuaj 🙏


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X