Pernenat 23 Shtator, 2021 0

Sasia e qumeshtit dhe pesha e bebit

Pershendetje e dashur kam nevoj per ju, kam beben 5 muajshe eshte 6 kg, ka lindur 2.800gr nga keshilla e pediatrit e hoqa nga gjiri e futa ne qumesht formul qe jam shume pishman shume shume sepse kisha qumesht gjiri por lindja e pare, frika e shume te tjera nuk kisha pervoje, ajo qe me ha barkun mua eshte qe vajza ime nuk pi qumesht me shume se 60-70 ml kerkon shpesh dhe pi pak, naten kerkon mbi 4 here dhe pi 50-60ml dhe pediatri me thot ne rregull eshte aq kerkon por un nuk jam e qete mua nuk me duket ne rregull kjo menyre a mund te me ndihmosh ndonje keshille?❤️


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Shtesa e bebit eshte sh e mire( bebi 6 muajsh dyfishon pedhem e lindjes) me sa thoni bebi pak sasi por shpesh vazhdoni keshtu e rendesishme eshte qe pine edge shtesa eshte e mire

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X