Pernenat 20 Shtator, 2021 0

Rrefuzimi i gjirit

Pershendetje si kaloni..Doja te beja nje pyetje.Beba ime tani me 6 javesh,ne fillim merte gjirin,kur kishte problem me refluks te barkut qante pa ndale,mirepo kur i kalonte behej rehat pinte gji dhe flente por cdo here qe nderoja bebelinen kishte jashqitje me ngjyre te verdhe dhe shume te holle,qe nga momenti i lindjes,mirepo qe 3 dite ka jashqitje me ngjyre te gjelbert,tund koken dhe refuzon gjirin..Kam degjuar se ka raste ku qumshti mund mos te jet i mire i ben keq bebit,apo mund edhe mos ti mjaftoje..Cfare do te me rekomandonit si pediater ju,cfare mund te jet ky problem sipas jush,a mund te me ndihmoni disi??


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Ngjyra e jashteqitjes varet nga ushqimet qe ju mund te konsumoni, ndikon gjithashtu edhe ndryshimet e temperaturave ndaj te cilave bebat jane te ndjeshem e kjo mund te japi crregullim ne traktin intestinal.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X