Pernenat 30 Nëntor, 2020 302

Rrahjet e zemres se bebit

Pershendetje nese ben anonim me ba nje postim

Mbeta shtatzene per heren e dyte dhe gjithqka shkoj mire isha me shendet mire dhe kontrollat e analizat me dolen shume mire deri ne muajin e 5, mirepo prej javes 19 e andej ish ndal zhvillimi i bebes dhe mjekja me tha qe nuk ka beba te rrahura te zemres dhe se kete bebe duhet me hjek.U merzita shume.Sipas doktoreve un beben e vdekur e kisha mbajt ne bark rreth nje muaj.Nuk dhane arsye qka ka mujt me shkaktu vdekjen e fetusit.Kujtoj qe kam qene mire me shendet gjithmon dhe skam pas diq telashe as me tension apo diqka tjeter, dhe as skom pas naj simptom per abort (dmth gjakderdhje apo dhimbje forta barku), javen e 18 kam fillu me ndegju levizjet e bebit por me vone jo diqka nuk e nijsha fort por mendoja qe spo e nij per shkak te levizjeve te mia apo diqka te tille.
Tani desha te pyes nenat qe kan pas rast peraferissht sit timin si kane kaluar kete sfide dhe a kane bere analiza shtese mbas abortit ketu Kosove apo ne Shkup, dmth qka ju kane sugjeruar mjeket te beni mas nje aborti.
Falemnderit per mirekuptimin tuaj, gjithe te mirat per juve.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X