Pernenat 9 Tetor, 2019 306

Regjistrimi i femijes

Pershendetje Nena
Kam djalin 4 muajsh dhe e kam lindur ne Suedi, por ne jemi pa letra, dhe normalisht sma kane regjistruar djalin kur ka lindur. Si i behet per ta regjistruar djalin ne Shqiperi, sepse mesa di per regjistrim ne Shqiperi duhet certefikate lindjeje nga spitali, te cilen mua nuk ma kane dhene?
Doja tju pyesja juve qe keni pasur raste te ngjashme per ndonje keshille se cmund te bej?


  1. avatar Anonim-7147

    Pyet ne komunen/bashkine e qytetit ku keni dhene adresen tuaj ose mund te paraqiteni tek informacioni i spitalit ku keni lindur.Aty mund te pyesni se ne cilin institucion mund ta terhiqni certifikaten e lindjes.Une pasi linda firmosa nje dokument ne spital dhe ata e derguan ne komune.pas 1 muaji me derguan certifikaten e djalit ne adresen e bashkeshortit,sepse une isha pa letra.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X