Pernenat 9 Tetor, 2019 535

Regjistrimi i femijes ne Shqiperi

Përshëndetje nëna.kam 6 vite që jetoj ne France,kam lindur vajzën këtu dhe po bën 5 vjeqe por ende nuk e kam regjistruar në Shqipëri, pyetja ime është:a është e detyrueshme që ta regjistroj atje?nqs po çfarë pasojash ka për mua që ende nuk e kam regjistruar? jam ende pa dekumeta ktu e nuk e di kur bëhem të shkoj atje për ta regjistruar, ju lutem me tregoni si keni vepruar ju faleminderit e ti keni mirë bebat 😍😍


  1. avatar Anonim-7147

    Normalisht qe duhet ta regjistrosh vajzen sepse femija merr nenshtetesine e prinderve.Edhe nese ju japin lejeqendrimi ne France perseri shtetesia mbetet Shqiperi.Mesa di une penalizimi qe behet nese nuk e regjistron femijen brenda 3 muajve eshte gjobe 500 mije leke.(nuk e di sa e sakte jam por keshtu me kane thene)Gjithsesi nese jam gabim te me korigjojne nenat e tjera.Gjithe te mirat

  2. avatar Anonim-7147

    Dhe dicka tjeter,mund ta beni regjistrimin e femijes ne ambasaden e Shqiperise ne France.Kerko ne google numrin e tel te ambasades dhe te tregojne si te veprosh.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X