Pernenat 20 Dhjetor, 2019 211

Refluks

Refluksi te bebat nga se vjen cilat jan efektet negative . A kalon sepse vajza ime 4 muaj esht me Refluks dhe jam e intersuar per qdo informacion ne lidhje me te . Faleminderit .


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Refluksi gastro-ezofageal eshte nje simptome e shpeshte tek femijet deri ne vitin e pare te jetes, ndodh si pasoje e mos zhvillimit plotesisht te apartit tretes , ku sfinkteri qe ndan ezofagun me stomakun nuk mbyllet plotesisht e kjo ben qe nje pjese e ushqimit te rikthehet ne ezofag-goje.Nena duhet te kete kujdes qe femijen ta ushqeje shpesh,te mbaje ne pozicionin vertikal qe ta ndihmoje per nxjerrjen e gromsires, ta mbaje me veshje te ngrohta e nese eshte me formule( te zgjedhe antirefluks)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X