Pernenat 30 Qershor, 2020 2284

qumshti formul

Pershendetje! Kam djalin 7 muajsh e ushqej me qumesht gjiri ,si shtes i kam nisur tani qumshtin formul Aptamil 2 ,por sa ja dhashe per here te pare per ta pire iu be alergji te mjekra pulla te kuqe ,e gjithe pjesa e gojes ,ju lutem me tregoni cfare me keshilloni te bej tia nderpres .ti bej ndonje analiz .

 1. avatar Anonim-7465

  Pershendetje! Mendoj se ne kete faze duhet te perqendrohesh m shume te ushqimi ti besh prezantimet e frutave perimeve drithrave dhe qumesht te vazhdoj me gjirin se perderisa ka ardhur deri n moshen 7 muajsh me qumesht gjiri mendoj se ke mjaftueshem per t marr vlerat nga qumeshti

 2. avatar Anonim-7465

  Ndersa per qumesht formul duhet te keshillohesh me pediatren se cilin mund ti perdoresh gjithmn nese esht i domosdoshem

 3. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Nuk do ja japesh mund te jete alergjik ndaj elementeve qe ka formula, ju rekomandoj te nisni ushqime te tjera, qumeshtin e mer nga ju aq sa keni( pjesa tjeter plotesohet me vakte ushqimore)
  Nje diete ushqimore:
  Mengjes: qumesht gjiri
  Paradite: leng frutash( molle, dardhe, karrote)
  Dreka : supe me perime dhe mish zogu
  Pasdite: kos me fruta( banane, avokado)
  Darke: muhalebi, miell orizi ose makarona

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X