Pernenat 14 Prill, 2020 461

Pyetje per vajzen

Pershendetje doktoresh! Kam vajzen e cila per 1 jave mbush 7 muajshe ka lindur me pesh 3100gr dhe tn peshon 9200gr a esht mir me peshen apo esht me shum se cduhet pasi jam n merak se nk qendron shum ulur sepse bie..esht femij aktiv luan fle 10 ore gjate nates dhe 5 ore gjate dites . E kam me formule dhe i km nisur ushqim shtes frutat dhe supe me perime. Kerkoj mendimin tuaj faleminderit nese do te me pergjigjeni

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Femija ne muajin e gjashte dyfishon peshen e lindjes, femija juaj eshte mbi peshe kjo ndodh se eshte femije qe eshte ushqyer me formule, ju rekomandoj te shtoni ne dietetn e saj frutat e perimet, ne menyre qe te pakesoni vaktet e fomrnules, nuk ju reko mandoj perdorimin e muhalebive, ju rekomandoj dritherat. Duke qene mbi peshe e ka te veshtire te qendroje ulur, nuk ju rekomandoj as rrethoren, fakti qe thoni eshte femije aktiv eshte sh gje e mire

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X