Pernenat 20 Dhjetor, 2019 49

Pyetje per pediatren

Pershendetje,
Kam vajzen 1 muajshe por shtrengohet shume gjithe kohen . Ka shume veshtiresi per te dale jashte dhe eshte skuqur perreth vrimes anusit. (Theksoj qe e ushqej vetem me qumesht gjiri dhe jashteqitja eshte normale ). Si duhet te veproj ne kete rast ?


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Shtrengimet jane nga dhimbjet e barkut (colica abdominale),ju rekomandoj ti beni masazhe me pellemben e dores tuaj ne dorme rrethore ne drejtim te akrepave te ores, mbi barkun e bebit,banjo me uje te ngrohte dhe kur dhimbjet jane te forta perdorimin e nje qetesuesi p. sh lenispass gocce 3 here nga 10 pika. Ne zonen e anusit ju rekomndoj te venfosni nje shtrese te plote cremi re pasur me oksid zinku dhe kamomil p.sh( baby cream)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X