Pernenat 15 Korrik, 2021 0

Prapambetje mendore e shkalles se lehte ne te mesme dhe cregullime te hiperaktivitetit

Pershendetje jam nje 48 vjece kam vajze 13 vjecare me probleme mendore prapambetje mendore e shkalles se lehte ne te mesme dhe cregullime te hiperaktivitetit ajo sinqerisht me te thene drejten as nuk del as nuk luan as nuk ben pune as nuk meson nuk lexon rri e mbyllur ne shtepi gjate gjith loves e ka hutur telefoni luan ne telefon gjith sites 24 ore ben stop nuk esht e zhvilluar ajo behet agresive me Moshen e foshnjerise ka kaluar semundje me temperature te larte


  1. Logopede Aurora Lushej

    Pershendetje, uroj te jani mire. Eshte e nevojshme te reduktoni kohen qe vajza kalon ne telefon, krijoni nje rutine te caktuar qe ajo mundet te kete akses ne ekrane vetem atehere kur ju ia lejoni. do te jete e veshtire ne fillim sao te mesohet m rutinen e re, do durim ky proces por eshte teper i nevojshme per te ardhmen e vajzes. Me pas, pasi te mesohet me rutinen e re, vazhdoni te shtoni ne perditshmerine e saj aktivitetete qe rrisin pavaresine e saj.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X