Pernenat 10 Qershor, 2021 0

Plazhi

Kam bebin 7 muajsh dhe dua ta dergoj ne plazhe per arsye se ka munges te theksuar te vitamines D dhe pediatri ma kshilloj plazhen por nuk di se si te kujdesem ne menyren e duhur per bebin kam disa pyetje nese mundeni te me pergjigjeni do isha shum falenderuese 😊
Sa kohe mund te qendroj bebi ne plazhe nen hije?
Po ne diell sa kohe mund ta ekspozoj?
A duhet ta leme zhveshur bebin nen hije dhe ne diell apo duhet te vishet me rrobe me menge te gjata?
Po ne uje mund ta fusim pasi qe eshte i ftohet dhe me krip nese po atehere sa kohe mund ta lem te qendroj ne uje?
Po me rere te luaj mund ta leme ? Dhe qfare sunscreen duhet te perdorim per kete moshe? Faleminderit shum dhe ju uroj nje dite te mbare ☺️

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X