Pernenat 3 Dhjetor, 2019 1049

Peshk per femijet

Pershendetje a mund te me ndimoni qfar peshku perdorni per femijet 1 vjeqar dhe 3 vjeqar dhe si i pergatitni mund te me tregoni dhe nje meny ditore per femiun mengjes drek dark qka preferoni qka i ushqeni kam nevoj ta di…


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Peshku qe ju rekomandoj eshte merluc dhe salmon. Femija 1 vjec mund ta konsumoje ne supe ndersa 3 vjec ne supe ose ne forme fileto. Si menu ditore te dy femijet duhet te konsumojne 5 vakte giithsej, 3 vakte kryesore e 2 vakte te vogla(kos,fruta,fruta te thata etj)
    Femijet mund te konsumojne menune e familjes,vetem nese femija 1 vjec i konsumon te fruluara,ti mare ne kete forme.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X