Pernenat 20 Dhjetor, 2019 233

Pesha e femijes premature

Përshendetje e nderuar Dr.Bijanak. Ju shkruaj për shkak të djalit tim Malikut i cili është i lindur para kohe prematur në javën e 32 me pesh 1800gram dhe gjatsia 47cm. Maliku lindi me dat 7.7.2019 dhe deri me 23.7 ka qendruar ne inkubator nuk ka pasur ndonje komplikim pesha kur doli ishte 1930gr. Me shum perpjekje arita qe pas daljes ta ushqej vetëm me gji dhe deri sot eshte ushqyer vetem qumesht gjiri.Maliku pêr momentin peshon 5930gr. Si ju duket me peshë? Dhe a mund te filloj me ushqim ne muajn e 6 si femijet e lindur normal apo duhet te pres më gjat?
Falemenderit paraprakisht nese gjeni kohë të përgjigjeni.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X