Pernenat 26 Qershor, 2020 487

Pes equnivarus

Pershendetje nena
Jam 5 muajshe shtatzen dhe para pak ditesh bera eko morfologjike
Aty mjeku me tha qe femija im kishte pes equnivarus unilateral qe di te thote njera kembe e ka shputen e shtrember.
Ju lutem nese i ka ndodhur dikujt ose nese keni ndonje informacion me ktheni prgj a mund te sherohet pas lindjes ,
Jam ber shum merak

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nuk eshte per tu shqetesuar,fakti qe eshte kapur qe ne shtatzani eshte sh mire sepse sa me vone aq me i veshtire rikuperimi, varet cfare forme equinovarus eshte mund te kete nevoje vetem per masazhe ose mobilizim me gips, pas lindjes do te rekomandoj mjeku pediater dhe ortoped se cfare do besh.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X