Pernenat 24 Korrik, 2019 269

Pagesa mbi lejen e lindjes

Prsh nena doja mendimin e ndonje ekonomisteje qe merret me kto pune
.Ateher un kam punuar per rreth dy vite ne dy firma te ndryshme tek e para 9 muaj me nje page mujore baze 260 mij lek te vjeyra,tek e dyta 1 vite e pak muaj me page baze 240 mij te vjetra + ndonje ore shtes jashte orarit,,,tani mua me bie leja e paralindjes dhe pas lindjes + bonusin e sigurimeve qe ishte 120 mij te vjetra 690 mij lek( 35 ditshi para+63ditshi pas lindjes +120 mij bonusi) une fola me ekonomisten dhe ma.preu shum shkurt kaq te takojn or sipas llogaritjeve te mia dalin me teper.Tani o jam une gabim ose ekonomostja dhe te sigurimet jane gabuar.Gjithashtu tani mua me timen me bie te mar keto muajt e tjer rreth 210 mij lek, apo une po ja fus kot dhe ekonomistja ka te drejt pasi spo me sqaron per as gj.Shum faleminderit puthje per bebushat 🤗🤗🤗


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X