Pernenat 8 Dhjetor, 2021 0

Nevoje per ndihme

petshendetje,ju kerkoj ndjese per shqetesimin,por doja t’ju lutesha qe ta postoni ne statusin tuaj anonim ,ju lutem.motra ime ka halle shum,por nje qe kto kohet e fundit eshte ber problem shum,ka probleme me vjehrren kunaten dhe me burrin,per cdo gje kalojne ne debat ti je e marre i thon je me te meta mendore,ajo e shkreta la punen familjen per bashkeshortin e saj dhe vajti ne nje qyet te veriut te shqiperise,me mendimin per nje jete te lumtur ,duke mrnduar se ai esht djale i vetem dhe ka detyrime ndaj prinderve.Por jeta e tyre mori tatpjeten,shum zenka shum peripeci kunata bente ligjin ,e ofendonin ai nuk i dilte zot vetem zihej dhe e keqtrajtonte,motren time psikologjikisht dhe fizikisht,sa motra tentoi te vriste veten,pas nje debati te forte me vjehrren,ajo i thot qe gjeja ti nje nuse me te mire djalit tend,ajo pretendonte qe nuk ben asgje,motra ka kaluar shum stres pas divorcit te prinderve,sa mezi e mori veten pasi e ndihmoi dhe psikologia,dhe kur ishin njohur,i kishte then djalit qe ti qendronte larg se ajo nuk ishte gati per lidhje apo fejes etj ,madje per ta larguar i thote qe un nuk di te bej asgje,ne fakt vetem per gatim se te tjerat te tera i bente,edhe gatim ishte fiksuar kot se shum mir gatuan qe ne klase te 3 i ka ber te gjitha vet,,vajti te vjehrra, bente pune lante shplante,por vjehrres nuk i pelqenin,qe mos ta zgjas shum ,ajo donte femij dhe vjehrra thoshte mos o zot e fik zoti djalin tim ajo ishte xheloze shum,pas shum kohesh ato nuk po benin femij dhe kta ja linin fajin motres pas disa analizash rezulton se fajtor ishte burri ,por motra per te mos e lenduarr burrin, se kishte dhe te aferm te tjer pa fmije,dhe u rendua shum psikologjikisht,u tha qe nuk donte femije njeher se ishte shpejt,nejse pas shum peripecish dhe ofendimesh ato vendosin te bej invitro,dhe pas gati 15 vitesh pas shum vuajtjesh dhe dy aborteve motra ngelet shtazan ,dhe behen me femij edhe gjat shtatzanis e trajtonin keq duke then nuk ka asgje,ben kot esht dembele,sa burri ka ven dor gjat shtatzanise,dhe pasi u ben me femij ne vend qe te gezonin prap me probleme nuk e linin motren qe te kundesej per femijen i thonin ti je budallaqe nuk din un kam punu me femijet 25,vjet nderko kur vinte mjekja dhe infermjerja e shanin,arriti deri ne ate pike te vinte dor mbi motren me femijen ne dor ajo nuk i ktheu dor por me llafe i tha zhduku nga dhoma ime,ishte hwra e dyte,qe vinte dor ,dhe te nesermen kunata e perqeshte te te tjeret mjekja i tha te bente ekon e zemres dhe ekon per kockat vitaminen k jo absolutisht thoshte kjo e mencura,ajo esht budallacke ca din ajo me mar femija rreze ,motres nga tresi kishte probleme me gjoksin nejse po e ushqente me formul,dhe kjo e shante i thoshte nene kot gjatr gjith kohes se lehonise,ajo ishte e stresuar burri e ndihmonte,sa i flisnin ats ndryshonte,i kan dhen femijes uj kamimil qe sa ka lindur,motra kundershtonte,por plaste sherri qante fimja ja mernin nga duart,,pas disa kohesh zihen me vjehrre se kjo po i pergatiste ushwimin dhe vjehrra fillon me te sajat nuk bohet keshtu molibija do sheqer kripe e tjer nderko fmija rrezohet dhe follon te qaj ko jo i bertet i thot je nen kot,ma jep femijen mua motra nuk ja jep dhe vjehrra e godet,pastaj motra le femijen dhe e kap prej fyti.gati sa nuk e mbyti,sherre e shamate,burri i thote motres ik ne shpin tende,kjo i thote un iki kur te dua un jo kur te thote jotem.problemi esht se ata perpiqen ti largojne femijen e llastojn motra me te drejte nevrikoset se motra i bertet se nuk di cte bej ,thon ti je me probleme psikike,kjo thot hajde shkojm te specialisti dhe te shikojm cfar thot,dhe pastaj vendosim ,burri i thot nuk kam nevoj se jam me i mencur un.shkurt nuk po e len te qete te rrise femijen e saj ju lutem ndonje mendim se mota esht shum keq i pregatiste dy tre ushqime te ndryshmw jo ti nuk din lerja mamit tja bej ushqimin ,ja bente ajo prap problem e shef nuk kujdeset per fminen ja ben vjehrra te tera,me pak fjal si beri si nul beri pun motra esht e keqe tani ajo nuk ben asgj,vetem meret me femij lan fshin pastron vetem gjerat e saja ku lutem publikojeni ne statsin tuaj por anonim a mund ti jepni nje keshil dhe mendim se motra tani mendon dhe thote qe jam nene e keqe.ju lutem publikojen


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X