Pernenat 23 Korrik, 2020 122

Mungesë Vitamine D në shtatzani

Pershendetje!
Kam mungese te vitamines D dhe mamia ( ne gjermani) me sugjeroi te marr 8000 UI ne dite te kombinuar: 3×2 kapsula nga 1000UI dhe 1×1 kapsule 2000UI. Jam ne muajn e 8 te shtatzanise dhe kam frike mos kaloj ne mbidoze te vitamines. Ju lutem te me jepni mje mendim.
Ps. Sipas laboratorit vlerat normale te Vitamines D jane 100-150, kurse une e kisha 70.
Faleminderit paraprakisht!

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X