Pernenat 22 Tetor, 2021 0

Me ndihmoni me ndonje keshill apo sugjerim !

Pershendetje te dashura nena .
Me falni se e di qe jam jasht teme , por mendova vetem ne kete faqe nenash mundem te gjej zgjidhje .

Un dhe bashkshorti kemi kontaktuar ne nje faqe qe siguronte viza per gjermani dhe ambasada na ka perzgjedhur te dyve .
Viza esht per 1 vit .
Duhen 1300 euro Tani si fillim do paguash 300 euro me pas 500 dhe mer vizen dhe pjesen tjt e paguan ne fund
Te jep kontrat pune dhe shpie
Po ke shpia qiraja esht nga 300-450 .
Un ne pun pastrimi hotelesh e burri mirmbajtje mjedisi me pak fjal pastrime t dy .

Duam shum te ikim pasi te kemi me te ardhur me te mir por kemi frik si funksionojn gjerat ande dhe neqofte se na bie ndonje hall a vim dot kur duam me leje .

Jemi shum ne ajer sdim cte bejm se njer te vjen shansi a ja vlen me ato shpenzime ande t vem cifr a di dikush si funksionojm gjerat pasi gjuhen nuk e dim por nuk duhet as gjuh as diplomim pun t thjeshta me pak fjal .
Por prinderit nxjerin pretekste nuk duan te ikim se jemi familje me 5 pjestar dhe cuni i vetem kujtojn se do ikim e nuk do kthehemi me .

Duam shum t ikim se dhe un e bashkshorti duam te punojm per nje te ardhme me t mir se dhe ne mendojm te krijojm familje por ktu ska mundesi te ardhurash mendojm si cift sa jemi pa fmin dhe sa jan vjerra me vjerrin te rrinj edhe ata jan per tu kukdesur per veten e vet (kaq kerkojm nga ata ) dhe neve te punojm qoft e 1 vit .

Me thoni kush ka ikur kshu apo kush ka ndopak informacion ndonje keshill tuajen .
Pres mendime .
Ju falenderoj kush me ndihmon !


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X