Pernenat 28 Shtator, 2021 0

Mbytja e bebeve me qumesht

Pershendetje!
Doja t’iu pyesja sa normale dhe jo e rrezikshme eshte mbytja e foshnjave gjate yshqyerjes me gji?


 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Mbytja mund te ndodhe per disa arsye:
  – Nga presioni i qumeshtit te gjirit
  -Forca thithese e bebit
  -Kur bebi pine shpejt
  -Pozicioni i kokes dhe trupit te bebit gjate ushqyerjes
  -Anomali te kavitetit oral re bebit

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X