Pernenat 21 Dhjetor, 2019 348

Marsi

Femija 2 vjecar flet shume pak. Por ajo qe me shqeteson me teper eshte jo vetem qe rralle here kthen koken kur e therret por asnjehere nuk ben dicka qe i thua. Eshte e pamundur ti thuash te marre dicka dhe ai ta beje. Nese kerkon dicka nuk e tregon me gisht por vjen te kap doren dhe te con atje ku ai kerkon . Nese ne ate moment nuk e merr ate qe do, ose eshte dicka qe nuk duhet ta marre reagon me te bertitur dhe perplas koken,nese i afrohesh ne ato momente per ta qetesuar mund te te godase me koke kudo. Nuk vecohet nga femijet e tjere,apo nga njerezit e huaj,afrohet tek te gjithe. Kerkoj nje mendim nga ju nese duhet te shqetesohem per kete gjendje apo eshte ngaqe nuk flet dot dhe reagon keshtu. Theksoj se shikon tv te pakten dy ore. Te falenderoj


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Keto reagime te femijes vijne si pasoje se ai nuk flet dot e ne kete menyre ka veshtire ne kerkimin e dickaje dhe ajo qe ndikon tjeter eshte sjellja juaj duke i edukuar femijet qe t’i plotesoni cdo gje, e nuk jane mesuar te refuzohen prandaj qe ne ato vizitat e para ju keshillojme qe te bisedoni me bebin edhe ne momentin qe jeni duke bere pune shtepie apo duke u mare me gjerat e tij ti tregohet cfare po beni. Oret qe rrine duke pare tv jane ok por duhet te punosh sh me te nese nuk ja del dol vete kerko ndihmen e nje logopedisti.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X