Pernenat 20 Dhjetor, 2019 111

Kur duhet te ushqej bebin tim?

Pershendetje doktoreshe! Falemimderit per keshillat e vlefshme, ju ndjek gjithmone. Pyetja ime eshte kjo: kur mund tja filloj ushqimin djalit tim dhe cfare konkretisht. Djali eshte fiks 4 muaj, e ushqej me gji dhe ndonjehere ne darke i jap rreth 70-80 ml formule. Peshon rreth 8 kg. Falemimderit, gjithe te mirat!


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Nese femija juaj eshte i qete do te thote qe eshte i ngopur nuk ju rekomandoj fillim te ushqimit ne kete moshe ,nese grindet ju rekomandoj ti nisin si fillim muhalebit me shije te ndryshme, me pas frutat (si fillim molle, dardhe,karrote; leng ose pure) me vone perimet ( si fillim pataten e embel me karroten; i zien i frulon e me pas i shtoni vaj ulliri pa aciditet per bebe e djath mio)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X