Pernenat 8 Tetor, 2020 100

Kripe per bebin?

Pershendetje! Jetoj ne Korce dhe kam nje bebe 8 muajsh. Ne konsultor me kane dhene jod per bebin, Jodox. Bebi e vjell. Ndersa pediatri me ka rekomanduar te perdor kripe me jod meqense nuk e merr me ane te ilacit. Perdoret apo jo kripa vitin e pare te jetes? (Bebi nuk ka ndonje problem, jodi iu jepet te gjithe femijeve) . Faleminderit!

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Nuk ju rekomandoj Jodox, nderpriteni
    Kripa niset pas vitit te pare.
    Ju rekomandoj deri ne vitin e pare ti perdorni rregullisht vit D( buonavit D3 4 pika ne dite)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X