Pernenat 15 Tetor, 2021 0

Kerkoj ndihme

Pershendetje te dashua nena. Mar shkas te tregoj nje histori te dhimbshme. 12 vite martese 12 vite lufte neper mjeke neper spitale . E vrare fizikisht emocionalisht dhe ekonomikisht derisa te fundt here ne perpjekje per tu dorezuar mrekullia kishte ndohur… Mbas nje kalvari vuajtjesh shtatzania erdhi, por kjo sdo te thote se dhimbjet kishin te sosur😔kesaj here behej fjale per nje tjeter lufte lufte per jete lufte per mbijetese. 41 dite kan kaluar ne reaminacion me tuba oksigjeni e sonda per ushqim. Jeta rrezikohej sepse shtatzania favorizonte rritjen e nje sindromi te hiperstimulimit ovarian. Sepse shtatzania u krye in vitro. Mes dhimbjesh torturash e paragjykimesh per te abortuar, nuk munda te hiqja nga trupi im krijesen time per te shpetuar veten, kisha nje parim nese do jetonim do jetonim te dy nese do vdisnim do vdisnim te dy. Zoti i dha jete nje embrioni qe tashme po rritej kush isha une qe tja merja??😔shtatzania kaloi dhe une linda, mbas 9 muajsh veshtiresie erdhi ne jete nje femije i shendetshem me nje peshe 4kg e 800 gr me sy boje qielli e plot energji. Mund te them se ne spital qendruam 3 dite. Dolem dhe vazhduam rrugetimin tone. Femija rritej dota dites shtonte ne peshe, ne lumturoheshim gjithcka ishte pertej mrekullise. Derisa nje dite djali filloj te merte nje ngjyre te verdhe e une mendova se eshte ikteri fiziologjik e menjehere ju drejtova pediatrit. Ai me konfirmoibse asgje sesht per tu shqetesuar por si nene mendoja se dicka nuk shkonte pasi nuk ishin gjerat e rrjedha si me pare. Serisht u drejtova ne pediater serisht me tha nuk ka asgje. E keshtu disa here ne pediater e disa here ne shtepi duke bere ate lojen tallese duke me percjelle se ska asgje femija nuk ndryshonte. Derisa erdhi nje moment qe po fryhej shume nga barku. Shkuam ne mheke te ndryshem te njejten gje me thane vetem ate qe kishte vertet im bir nuk me thane. Me mashtruan me dhane mjekim tjeter per tjeter e ne fund im bir u diagnostikua me cirroze ne meelci😭. Nese do ishte kapur qe ne fillim nuk do degjoja fjalet e fundit gezoje sa e ke😭😭😭po po as nje muaj im bir mbylli syte e u largua nga kjo jete pa mbushur 8 muaj jete😭😭😭. Jeta ime mori nje kthese shume e shume me te rende cdo dite cdo nate cdo minite qaja e laja me lot cdo gje te tijen qe me la si kujtim. Per cdo dite shkoja prane varrit e shtrihesha ledhatoja nje mermer sikur te ishte im bir😭. Ne krye te vitit pa kuptuar une kisha mbetur shtatzane por pa e kuptuar. Linda po kesaj here 2 vajza binjake. Ato sot jan ne moshen 1 vjwc e gjysem. Por lufta e sfida nuk mbaron me kaq. Njera prej vajzave rrezikon te verbohet te mos flase e te mos degjoje. Eshte diagnostikuar me lloj semundje dhe me duhet patjeter nje nderhyrje ne koke e cola kushton 400mij leke te vjetra. Une nuk kam vetem te jap shpirtin😭😭😭😭jam pa pune dhe vete dhe bashkeshortin pjesa me e madhe e familjareve na kane humbur nga kovit 19😭😭 ju lutem nese ne zemer keni humanizem ndokush te me ndihmoje per ket engjell te me siguroje 400mij leke te vjetra per te bere nderhyrjen. Zoti ja u shperblefte ne familjet tuaja por moj nena as nuk dua tju ve ne siklet nese skeni mos u ndjeni keq. Te gjithe jeni me halle keni familjet e femijet tuaj. Ju lutem mos fyeni e ofendoni.🙏😔


  1. avatar Anonim-52737

    hidhe kete postim te jeta osh qef ose diku tjeter ne fb qe te shikohet me shume… Te uroj me te mirat…

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X