Pernenat 20 Mars, 2020 325

Kercitja e kockave tek femijet

Pershendetje
Kam vajzen 19 muajshe e cila ushqehet ende me qumesht gjiri + ushqime te ngurta
kam me sh se 10 dite qe ve re se vajzes i kercasin kockat (e legenit dhe krahet) sa here qe ulet edhe ngrihet sidomos ose kur e marr ne krah ,nuk e di nese eshte normale per moshen e saj , dua te theksoj se vajza po merr edhe ferrodep edhe vitane per me sh se 2 muaj (nuk i jap vitamine D3 shtes ) duke menduar se e konsumon edhe vezen e fresket te fshatit edhe qendrojme min 30-40 min jashte ne diell , edhe sigurisht qe min 1 here ne dite konsumon edhe kos te bere vet ose kos me % te lart yndyrne.
Perr momnetin nuk mundem te konsultohem me pediatren per shkak te situates se koronavirusit,
jam e shqetesuar ndaj ju lutem me keshilloni dicka.
Ju falenderoj paraprakisht 🙏🏼


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X