Pernenat 30 Dhjetor, 2019 5702

Kapja e gjirit

Pershendetje doktoreshe!
Jam nje nene per here te pare dhe kam nje djale 3 muajsh i cili ushqehet me qumesht formule dhe qumesht gjiri njekohesisht. Problemi im qendron qe djali ka 2 jave qe nuk ma mer me gjirin dhe sa mundohem ta afroj fillon e qan me te madhe dhe behet nervoz, dmth nuk e kap me fare. Pyetja ime eshte nese ka ndonje mundesi per tu rikthyer e te ma kapi serisht gjirin pasi tani ai pi vetem me biberon. Faleminderit paraprakisht


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nuk duhet ta kishit mesuar me biberon se tashme pas dy jave veshtire ta kapi serish gjirin., kjo situate ndodh shpesh tek femijet qe ushqehen me gji dhe formule, femija fillon e behet”dembel” e nuk pret qe pas stimulit( thithjes te gjirit) ti vij qumeshti por preferon biberonin, ajo qe rekomandojme eshte femija te futet gjthm ne gji me pas ti jepet shtesa, do pak durim nga ana e nenes.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X