Pernenat 1 Korrik, 2019 621

Kam nevojë per këshillat tuaja

Përshendetje nëna. Po me intereson si mendoni shumica për këtë temë: Me jetu me kunet ose kunata ne banes me nje dhome te pritjes dhe një të fjetjes. E kena kunatin tash e tri vite, s’ka pak kohë kam lindur një fëmijë. Po ndihna shumë keq nuk kam fare privatësi, nuk kam hapsire për gjërat e mija e lere të dikujt tjetër, është shumë i papastër, ndërsa une qmendem te jete gjithqka e renditur në vendin e vetë, shumë pak me bjen me nejt vetëm me burr etj. Kjo është edhe arsyeja që përlahemi me burrin se ai me thot ti ke ardh tek ne, nuk e la une vëllaun tim me punu, nuk e la me banu me shokë etj. Une kam punu prej fillimit që kam ardh ne studime ne kryeqytet plote 10 vite të tera me shume lodhje e vuajtje. A mendoni se familja i kan fajet sepse nuk duhet me ja gjujt në qaf fëmijen e vet askujt por duhet me e vetëdijesu qe duhet me punu dhe me e mbajt veten dhe ne të ardhmen edhe gruan e fëmijet e vet. Shpesh mërzitna sepse burri lodhet teper tuj punu ndersa vëllau i zgjohet ne ora 12, poashtu une me bebe te vogel duhet me kerku pune e ai me u zgju ne 12 vetëm pse burri thot ja kena me borgj me e shkollu, valle mua nuk ma patën me borgj qe ju bera krah familjes dhe shkollova vetën???!!!U mundova në pika të shkurta. Pres nga ju të përgjigjeni si jeni nda me keto përvoja. Përqafime dhe shume bekime per femijët tanë.


  1. avatar Anonim-5520

    Jam e ides qe nuk ka asigja tkeqe qe e mbani ne shpi se burri thot tamam sa rrin me shok te lloj llojit ma mir me vllan e vet. Po jam krejtesisht kunder te fakti qe ai nuk punon.
    Ca jan kto te ri kaq parazita mendoj.
    Veproni me njerezit e burrit ashtu sic do tkishit veprume njerzt tuaj nqs e meritojn si njerezit e burrit si te gruas.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X